اعلام آثار «مستند» و «نماهنگ» بخش تلویزیونی دومین جشنواره میراث فرهنگی

|
۱۴۰۲/۰۸/۳۰
|
۱۴:۰۱:۴۵
| کد خبر: ۲۰۲۲۳۱۲
اعلام آثار «مستند» و «نماهنگ» بخش تلویزیونی دومین جشنواره میراث فرهنگی
آثار راه یافته سه رشته دیگر از بخش تلویزیونی دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی معرفی شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ از بین متقاضیان شرکت در بخش تلویزیونی دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی، اسامی آثار راه یافته به بخش مستند نیمه بلند (۵۳ اثر)، مستند کوتاه (۳۳ اثر) و نماهنگ (۱۸ اثر) به شرح زیر اعلام شد:

*مستند نیمه‌بلند

۱- آثار تاریخی روستای درویشی و کردلان (گور دخمه‌های درویشی و پل باستانی کرد)، تهیه‌کننده: سیدعلاالدین امیری از بوشهر ۲- ارساسیا، تهیه‌کننده: سعید خجسته‌فر از قزوین ۳- ارگ شاهی، تهیه‌کننده:  مهران رضایی و بابک پارسا جم از تهران ۴- ارونه ماد- قسمت اول، تهیه‌کننده: مجید حدادی از قزوین، ۵- امیر فتورا، تهیه‌کننده:  مهدی حیدری از آذربایجان غربی، ۶- ایلام گشت - قسمت ۴، تهیه‌کننده: مصطفی کولیوندی از ایلام، ۷- با پویندگان بیرمی، تهیه‌کننده: سیدعلاالدین امیری از بوشهر، ۸-   باشگل،   تهیه‌کننده: حسن ناصری از قزوین، ۹- بهون عزا، تهیه‌کننده: محمدحسن محمودی از کهگیلویه و بویراحمد، ۱۰- برف انبار، تهیه‌کننده: سیدابراهیم نیکونیا از قم، ۱۱- پروانه، تهیه‌کننده: محمد طالبی       از مرکزی، ۱۲- پنج مینو تهیه کننده: نیما آذری، از تهران ۱۳- چشم‌هایم برای تو، تهیه‌کننده: احمد اکبرزاده از خراسان رضوی، ۱۴- خیابان، تهیه‌کننده: ابوالفضل سروش‌مهر، از قزوین، ۱۵- داستان چای، تهیه‌کننده: فریدون قدیمی از گیلان، ۱۶- دختر کوچ، تهیه‌کننده: روح‌اله اکبری از ایلام، ۱۷- دیار ناشناخته، تهیه‌کننده: احسان دهقانی از فارس، ۱۸- دیماخور، تهیه‌کننده: فرید هاشم‌زاده از فارس، ۱۹- دیوانسالار، تهیه‌کننده: مجتبی یعقوبی از قزوین، ۲۰ –دییل، تهیه‌کننده: محمدحسن خردل از فارس، ۲۱- رزم در برف، تهیه‌کننده: بهزاد امیری از آذربایجان غربی، ۲۲- روایت حضور، تهیه‌کننده: مجتبی میلانی از آذربایجان غربی، ۲۳ - زاگرس، رنگ، عشق زندگی، تهیه‌کننده: محسن توکلی‌فرد از خوزستان، ۲۴ - زنی که زیاد می‌دانست، تهیه‌کننده:  حسین ذوالفقاری از تهران، ۲۵- زهش، تهیه‌کننده: محمدجلیل اسکندرزاده از سمنان، ۲۶ – ژیکان، تهیه‌کننده: حسین عطار از تهران، ۲۷-  سرزمین ستاره‌ها - قسمت ۱ و ۳، تهیه‌کننده: علی‌اصغر سلطانی‌نژاد از قم، ۲۸- سرشت، تهیه‌کننده: عباس خسروی از سیستان و بلوچستان، ۲۹ – سرنا، تهیه‌کننده: احمد اکبرزاده از خراسان رضوی، ۳۰- سنگ و آجر، تهیه‌کننده: مرتضی سازنده از قزوین، ۳۱- سنگ‌ها مرز، تهیه‌کننده: روح‌اله اکبری از ایلام، ۳۲- سید اسماعیل، تهیه‌کننده:  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ۳۳- شارستان، تهیه‌کننده: بابک حسینیان از قزوین، ۳۴- صادره از تهران، تهیه‌کننده: الهام حاتمی از تهران، ۳۵- عمل غیاث نقشبند، تهیه‌کننده: بنفشه جاهد از یزد، ۳۶- عید خون، تهیه‌کننده: حمید محلاتی از قزوین، ۳۷- غبار آینه‌ها، تهیه‌کننده: سارا رضایی گویجه‌لو از هرمزگان، ۳۸- فرش عرش، تهیه‌کننده: روح‌اله توکلی از اصفهان، ۳۹- مجموعه فرشی از عشق، تهیه‌کننده: محمدرضا جعفری از تهران، ۴۰- قصه رنگ پریده، تهیه‌کننده: مصطفی رزاق کریمی از تهران، ۴۱- کلوت‌های کوهپایه مُند شهرستان دشتی، تهیه‌کننده: سیدعلاالدین امیری از بوشهر، ۴۲- گراند هتل، تهیه‌کننده: سیمای استان‌های صدا و سیما از قزوین، ۴۳- گنبد نمکی، تهیه‌کننده: سیدعلاالدین امیری    از بوشهر، ۴۴-  لودن، تهیه‌کننده: مریم مرادی از تهران، ۴۵- مجموعه موزه گرد، تهیه‌کننده: حسین ربانی غریبی از تهران، ۴۶- مجموعه میراث ناملموس، تهیه‌کننده: محمدمهدی ملک قاسمی از تهران، ۴۷- میرک (میراث شصت هزار ساله)، تهیه‌کننده: حسن گلپایگانی از تهران، ۴۸-  نقش زیگلر، تهیه‌کننده: محمد طالبی از مرکزی، ۴۹- نگین انگشتری، تهیه‌کننده: عین‌اله خزایی از همدان، ۵۰- نمدمال، تهیه‌کننده: ناصر ناصرپور از لرستان، ۵۱-  همدان از فراز آسمان، تهیه‌کننده: عین‌اله خزایی از همدان، ۵۲- همیشه استاد قسمت ۴ و ۶، تهیه‌کننده: احمدرضا بلیغ از تهران، ۵۳- هونه، تهیه‌کننده: فرید هاشم‌زاده از فارس

*مستند کوتاه

۱-۲ من، تهیه‌کننده: سحر رحیمی     از کردستان، ۲- ایوان خسرو، تهیه‌کننده:  امین کریمی از تهران، ۳- باغ ۴۰۰ ساله ایران، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۴- بچه‌های سلیلی قسمت (۱، ۲، ۳، ۵، ۶)، تهیه‌کننده: محمد ملک‌شاهی از تهران، ۵- برکت کویر، تهیه‌کننده: احمد اکبرزاده از خراسان رضوی، ۶- بنای میرعماد، تهیه‌کننده: لیلی رئوف ملایری از تهران، ۷- تالش پنیر، تهیه‌کننده: عبدالرضا استوان از گیلان، ۸- تالش کلا، تهیه‌کننده: عبدالرضا استوان از گیلان، ۹- تهران، تهیه‌کننده: الهام حاتمی   ازتهران، ۱۰ جزیره آشوراده، تهیه‌کننده: محمد وشینه از تهران، ۱۱- جوان هنرمند روستایی قالی‌باف، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۱۲- چاق چاقو (۱)، تهیه‌کننده: محمدرضا مردانی سامانی از چهارمحال و بختیاری، ۱۳- چرخ گردان، تهیه‌کننده: عین‌اله خزایی از همدان، ۱۴- چمچمه خاتون، تهیه‌کننده: علی دلکاری از آذربایجان شرقی، ۱۵- حاج معمار، تهیه‌کننده: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز قم، ۱۶- خانه‌های قدیم و جدید روستا، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۱۷- داوت، تهیه‌کننده: فرید هاشم‌زاده از فارس، ۱۸- رخت نو بخت نو، تهیه‌کننده: مرجان نعمتی‌نیا از گیلان، ۱۹- روایت موزه آب یزد از یزد، ۲۰- زنان هنرمند و سبدباف روستا، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۲۱- سرای افضل، تهیه‌کننده: امید مدحج از خوزستان، ۲۲- سرزمین زیبایی – کلیبر، تهیه‌کننده: مسعود علیزاده و سعید علیزاده از آذربایجان شرقی، ۲۳- سنگ‌نگاره‌های خراسان شمالی، تهیه‌کننده: حمیدرضا بیابانی از خراسان شمالی، ۲۴- صدای زنگوله‌های الاغ، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۲۵- عروس گولی، تهیه‌کننده: مرجان نعمتی‌نیا از گیلان، ۲۶- قلب ایران، تهیه‌کننده: داریوش باقری از تهران، ۲۷-    قلعه ورودی روستا، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین، ۲۸- کاخ خورشید، تهیه‌کننده:امین کریمی از تهران، ۲۹-گنجک، تهیه‌کننده: امین کریمی، ۳۰- مجموعه گیلان جان، تهیه‌کننده: سیدمصطفی نبوی از گیلان، ۳۱- لافندباز، تهیه‌کننده: مرجان نعمتی‌نیا از گیلان، ۳۲- نور مظفر، تهیه‌کننده: هاتف موثق احمدی از آذربایجان شرقی، ۳۳-    نون پنجه کش و سیب‌زمینی تنوری، تهیه‌کننده: محمدمهدی توکل از قزوین.

*نماهنگ

۱- مجموعه ایران من، تهیه‌کننده: سپهر سیفی (ایران نوین) از تهران، ۲- باغ شازده، تهیه‌کننده: علیرضا لوایی از تهران، ۳-  بهشت آینه‌ها (اذان)، تهیه‌کننده: علی رئیسی و ریحانه کاوش    از اصفهان، ۴- پیوند دست و ابریشم، تهیه‌کننده: سعید دره شیری از یزد، ۵- تار و پود زندگی در دستان بانوی ۹۰ ساله ابر کوهی، تهیه‌کننده: پریسا رجبی از یزد، ۶- مجموعه چکاوک، تهیه‌کننده: رامین احمدی از قزوین، ۷- خانه هارونیه، تهیه‌کننده: علیرضا مساح   از اصفهان، ۸- دست ساخته‌ای اصیل با قدمتی طولانی، تهیه‌کننده:پریسا رجبی از یزد، ۹- دماوند، تهیه‌کننده: علیرضا لوایی از تهران، ۱۰- دیار عاشقی‌هایم، تهیه‌کننده:خشایار لهراسبی از تهران، ۱۱- سیاوش نیم از پری‌زادگان، تهیه‌کننده: زهرا گروه‌ای‌ها از  قزوین، ۱۲- مجموعه صنایع دستی روایت ماندگار، تهیه‌کننده: مهرداد تنها از تهران، ۱۳- فجر مینودری، تهیه‌کننده: مهدی قربانی از قزوین، ۱۴- فرهنگ کهن زرین شهر، تهیه‌کننده: آموزشگاه آزاد سینمایی فرهاد از اصفهان، ۱۵- کهن شهر، تهیه‌کننده: سمیه مهرانیان از همدان، ۱۶- مجموعه موزه هفت تپه، تهیه‌کننده: پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه از خوزستان، ۱۷-  مجموعه میراث ناملموس روایت ماندگار، تهیه‌کننده: مهرداد تنها از تهران، ۱۸- یزد شهر جهانی، تهیه‌کننده: سعید دره شیری از یزد.

پیش از این اسامی آثار راه یافته در پنج رشته بخش تلویزیونی (شامل ۱۸ اثر در رشته پویانمایی و عروسکی، ۱۰ اثر ترکیبی، میزگرد و گفتگو، ۱۰ اثر داستانی، ۶ سریال تلویزیونی و نمایش خانگی و ۴۷ اثر در رشته گزارش خبری) اعلام شده بود.

دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی توسط معاونت میراث فرهنگی کشور به دبیری علیرضا تابش از ۸ تا ۱۰ آذر ١۴٠٢ در قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
پرونده ویژه