به گزارش برنا، آخرین روز مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان روز گذشته (شنبه) با برگزاری هشت دیدار به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان پیگیری شد.
تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین بازی خود در این مرحله با نتیجه سه بر صفر مراکش را شکست داد و به اولین برد خود در این رقابتها رسید.
رتبهبندی 16 تیم حاضر در چهار گروه مقدماتی در پایان مرحله گروهی به این شرح است:
گروه A: ایتالیا، جمهوری چک، تایلند، مصر
گروه B: لهستان، بلغارستان، کوبا، بحرین
گروه C: بلژیک، آرژانتین، ایران، مراکش
گروه D: روسیه، برزیل، کانادا، کامرون
تیمهای شرکتکننده در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان امروز (یکشنبه) استراحت دارند و ادامه مسابقات از فردا (دوشنبه) پیگیری خواهد.
در مرحله دوم مسابقات در سه روز (دوشنبه، سهشنبه و چهارشنبه برگزار میشود)، تیمهای اول و دوم چهار گروه مقدماتی در دو گروه E و F برای رتبههای اول تا هشتم به مصاف هم میروند و تیمهای سوم و چهارم گروهها مقدماتی، در دو گروه G و H برای جایگاه نهم تا شانزدهم با هم دیدار میکنند.
به این ترتیب تیم ملی جوانان ایران در مرحله دوم در گروه G با تیمهای تایلند، مصر و مراکش رقابت خواهد کرد و در اولین بازی خود در این مرحله روز دوشنبه (پنجم مهر) از ساعت 20 و 30 دقیقه به مصاف مصر میرود.
گروهبندی کامل مرحله دوم بیستویکمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان به شرح زیر است:
** هشت تیم برتر مسابقات
گروه E؛ کالیاری ایتالیا: ایتالیا، جمهوری چک، بلژیک، آرژانتین
گروه F؛ صوفیه بلغارستان: لهستان، بلغارستان، روسیه، برزیل
** تیمهای نهم تا شانزدهم
گروه G؛ کاربونیای ایتالیا: تایلند، مصر، ایران، مراکش
گروه H؛ صوفیه بلغارستان: کوبا، بحرین، کانادا، کامرون
برنامه کامل دیدارهای مرحله دوم به وقت تهران بدین قرار است:
** دوشنبه 5 مهرماه:
ایتالیا – آرژانتین؛ ساعت 20:30
جمهوری چک- بلژیک؛ ساعت 17:30
لهستان – برزیل؛ ساعت 13:30
بلغارستان – روسیه؛ ساعت 19:30
تایلند – مراکش؛ ساعت 17:30
مصر – ایران؛ ساعت 20:30
کوبا – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)
بحرین – کانادا؛ ساعت 16:30
** سهشنبه 6 مهرماه:
بلژیک – آرژانتین؛ ساعت 17:30
ایتالیا – جمهوری چک؛ ساعت 20:30
روسیه – برزیل؛ ساعت 13:30
لهستان – بلغارستان؛ ساعت 19:30
ایران – مراکش؛ ساعت 17:30
تایلند – مصر؛ ساعت 20:30
کانادا – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)
کوبا – بحرین؛ ساعت 16:30
** چهارشنبه 7 مهرماه:
جمهوری چک – آرژانتین؛ ساعت 17:30
ایتالیا – بلژیک؛ ساعت 20:30
بلغارستان – برزیل؛ ساعت 19:30
مصر – مراکش؛ ساعت 17:30
تایلند – ایران؛ ساعت 20:30
لهستان – روسیه؛ ساعت 13:30
بحرین – کامرون؛ (باخت فنی کامرون)
کوبا – کانادا؛ ساعت 16:30